12 Ocak 2013 Cumartesi

Dosya adı: KOZ

Dosya adı: KOZ

Dosya adı: KOZ ile başladı Kaşif Kozinoğlu’nu ölüme götüren süreç. Oda Tv iddianamesinde Soner Yalçın’ın bilgisayarında bir dosyanın adı KOZ’du.  Sadece iki tane vesikalık fotoğrafı olduğundan ‘’sır adam’’ olarak bilinen Kozinoğlu hakkında biz de yeni yeni bilgi sahibi olduk.

İstiklal gazisi dedesinin ismini almış, babası öğretmen, Odtü öğrencisi iken Kara Harp Okulu sınavlarına girip kazanan, Dünya Özel Kuvvetler Şampiyonasında çeşitli dallarda dünya şampiyonu olan, ordunun güvenilir askeri, Binbaşı rütbesindeyken Mit’e geçen, karnında, sırtında mermi izi olan, vatanı için çalışan bir görev adamıydı Kozinoğlu.

Silivri’nin sağlık sisteminin tam teşekküllü olduğu yönünde Avrupa’ya bilgi verenlerin yalanlarıda ortaya çıktı Kozinoğlu’nun ölümü ile. Hatta Kozinoğlu’nun ölüm haberini veren memurun saygısızlığı Silivri’de yaşanan insansızlığı özetler nitelikteydi.

Hayatı boyunca haftanın hergünü spor yapan bir insanın kalp krizinden ölmesi hepimize şüpeli gelecekti. O da düşünüldü elbet.  Yüksek miktarda spordan ötürü kalp krizi dendi ölümü için.  Işık hızı ile otopsi yapıldı, istenildiğinde 1 yıl kadar geciken otopsi raporunun olduğu ülkede ilk rapor anında açıklandı.

Kozinoğlu ifadesi alınmak için Türk Hava Kuvvetlerine ait kargo uçağı ile ülkeye gelip, elini kolunu sallaya sallaya ifade vermeye gitti. İfade sonrasında tutuklandı, ama yine elini kolunu sallaya sallaya araca binip Silivri’ye gitti.

Mit’in Orta Asya Bölüm Başkanı olduğu söylenen bir kişinin Hava Kuvvetlerine ait koca kargo uçağı ile ülkeye geldiği düşünüldüğünde bu kadar güçlü birisinin suçlu ise neden kaçmadığı akılara gelmekte. Hatırlarsanız Tuncay Güney isimli şahıs Ergenekon davalarında yaptığı açıklamalar ve çizdiği şemalarla kilit rol oynamış ama hala daha ne hikmet ise koca Türkiye Cumhuriyeti onu ülkeye getirmeyi başaramamıştır. Hepsi düşünüldüğünde Kozinoğlu’nun, şimdiye kadar sadece iki vesikalık fotoğrafı bulunan Kozinoğlu’nun neden kaçmadığı ve geldiği ilginçtir.

Kozinoğlu suçsuzdur. Çünkü mahkeme hakkında suçludur kararı vermemiştir. Kozinoğlu mahkemeye çıkamadan, aylarca içeride yatmış ve sonunda vefat etmiştir.

Kozinoğlu, devlet için çalışan üst düzey insanlardan biriyken, bile bile teslim olmak için ülkeye gelmiş, kaçmamış, saklanmamış, mahkemeye çıkmak için tam 8 ay hapis yatmış ve mahkemeye çıkmasından günler önce öldüyse, ne tesadüftür ki daha önce ülkede yaşanan Ergenekon, Balyoz dava süreçlerinde olduğu gibi ölümü birkaç gün öncesinde ulusal kanalların birinde yayınlanan bir dizide işlenmişse bu işte başka bir iş vardır arkadaş.

İnanmak istemeyen inanmasa da şüpheli ölümüne ortadaki duran kocaman bir gerçeği görmezden gelemez kimse. O da bu ülkede ki uzun tutukluluk süreleridir. Kozinoğlu daha mahkeme karşısına çıkamadan hayatını kaybetmiştir. İşte bu gerçektir.

Can Poyraz / merhabaaydinlik.info / 22 Kasım 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder