12 Ocak 2013 Cumartesi

Erdoğan'ın Adaleti

Erdoğan'ın Adaleti

2002’den bu yana ne kadar çok tehdit, çokbilmişlik,  dediğim de diklik gördük kendisinden. Padişah yaftası boşuna  gitmedi, sonuna kadar hak etti Erdoğan. Hatta dibine kadar.

Seçim döneminde PKK ile görüşenler şerefsizdir  diyecek kadar gözünü oy bürüse de, Oslo görüşmelerini inkar  edip hepimize görüşmedik diye yalan söylese de, kafasındaki Başkanlık  sistemi için –ne şekilde olursa olsun- bu ülkenin en büyük sorunu  olan “Kürt Sorununu” çözmeyi istediğini aslında bir süredir  hepimiz biliyorduk.

BOP ve GOP’un eş Başkanı olduğunu defalarca  kendi ağzı ile söyleyen 11 yıllık hükümeti boyunca ABD çıkarlarına  uygun hareket eden,  Irak’ta ABD askerinin Iraklı sivillere  yaptığı insanlık dışı müdahalede Coniye yardım isteyen bir  Başbakan’ın söylediklerini, yaptıklarını garipsemediğimizi  belirtmek isterim.
Kürt Sorununun çözümünde Doğu ve Güney Doğu  Anadolu’nun sorunlarını geride bırakıp, ülkenin bütün siyasi  akımlarını, sivil toplum örgütleri ile hareket etmek varken ani  alınan kararlarla -belki de yıllar öncesinden planlanan bir oyundur-   BDP-PKK-Öcalan hattı üzerinden çözüme kavuşturacağını düşünmesi  oldukça adicedir.

Her ne kadar Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP’ye  bir kez daha açık çek veriyoruz şeklinde yaptığı açıklamayı,  dayanaklarını ve gerekçelerini haklı bulmasam da Erdoğan’ın  Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteğine “sen kimsin ki açık çek  veriyorsun” şeklinde yapmış olduğu açıklama Türkiye Cumhuriyeti  Başbakanının kalitesini göstermekte. Ülke için bu kadar önemli  meselede tutunduğu fikir, zihniyet, üslup… Kibir.

Erdoğan’ın adaleti dün görüşmem deyip bugün  görüşmekse, bugün Öcalan’a ev hapsi yok deyip yarın ev hapsine  çıkarmak olabilir. İyi şeylerin taviz vermek olmadığının farkına  varamamaktır Erdoğan’ın adaleti.

Erdoğan’ın adaleti kızından küçük insana  meydanlarda ”karı mıdır kız mıdır” diyebilir.

Erdoğan’ın adaleti mağdur olarak propaganda yapıp  mağdur eden olmaktır.

Erdoğan’ın adaleti Davos’ta kafa tutup ortak  tatbikata çıkabilmektir.

Erdoğan’ın adaleti ülkenin birikimlerini satmaktır.

Erdoğan’ın adaleti yeşil sermayedir, gemiciktir..

Can Poyraz / ulusalbakis.com / 7 Ocak 2013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder