12 Ocak 2013 Cumartesi

İleri Demokrasi Örnekleri

İleri Demokrasi Örnekleri

Hak isteyenlerin provokatör, dert yananların kadir kıymet bilmez, öğrencilerin terbiyesiz, memurların çalışmayan ilan edildiği bir süreçte ileri demokrasinin güzide evrelerini yaşamaktayız ülkecek.

Ülkemizin son günlerinin en önemli maddesi şüphesiz ki Van Depremi. Tam yavaş yavaş yaralar sarılıyor dediğimiz anda yeni bir deprem daha yaşandı. Ve ihmal yeni canlar aldı. Öylesine zor bir süreç ki, ailesi bu soğukta sokakta, çocukları çorapsız soba başında ısınmaya çalışan. Anaların, babaların tepkileri tevazu ile karşılanması gerekirken biber gazı veriyoruz devlet olarak. Ve de enkazın yanı başında sıkıyoruz gazı. Gazdan etkilenen arama kurtarma ekipleri çalışmalarını durdurmak zorunda kalıyor. Sonra da kalmış provokatör ilan ediyoruz çadır yerine biber gazı verdiğimiz depremzedeleri.

İleri Demokrasi örnekleri saymakla bitmiyor. Hak isteyen işçileri Ankara’nın ayazında göle atıyoruz. Parasız eğitim isteyen öğrencileri 19 ay hapiste tutuyoruz. Dert yanan çiftçiyi azarlıyoruz. Rockçı gençlerin enselerini karışlıyoruz.

İleri Demokrasi örnekleri saymakla bitmiyor. Aylardan beri KHK’larla yönetiliyoruz. Gece yatıp sabah uyanıyoruz bir bakıyoruz ki KHK ile meclis bypass edilmiş.

İleri Demokrasi örnekleri saymakla bitmiyor. Milletin meclisinde, milletin seçtiği iktidar partisi milletvekili, milletin seçtiği muhalefet partisi milletvekilini kürsüden fiziksel kuvvet ile uzaklaştırıyor. İktidar partisi bu müdahaleyi yapan meclis idari amirine kınama cezası verilmesi yönünde oylamaya sunulan öneriyi de oy çokluğu ile pişkin pişkin reddediyor.

Kamer Genç’i iten o ‘’ileri demokrasi’’ ellerine bir bakalım. Kamer Genç’i meclis kürsüsünden fiziksel hareket ile uzaklaştıran Meclis İdari Amiri ise İktidar Partisi vekili Salim Uslu.  Meclis internet sitesinde n Salim Uslunun işçi ve sendikacı olduğu yazıyor.

Peki, ileri demokrasinin sendikacısı nasıl olur? Hemen cevap verelim Sarı Sendikacı olur. İşçi hakları yerine patronları savunanlardan.  George Soros’un Türkiye uzantısı olan Açık toplum Enstitüsünün danışma kurulunda gönüllü de olur ileri demokrasinin adamları.

İleri demokrasinin buram buram yaşandığı memleketimiz de bir bakan çıkıp deprem vergilerinin deprem dışındaki alanlarda kullanıldığını pişkin pişkin de söyler, bir başka bakan kalkıp depremzedeyi de azarlar, ülkenin en büyük inşaatçısı çıkıp; ‘’bizde malzemeden çaldık’’ da der.

İleri demokrasi ne getirip, ne mi götürür?
Görüyoruz; dikta getirip özgürlük götürüyor.
Biz ise hala daha gaza geliyoruz.


Can Poyraz / merhabaaydinlik.info / 12 Kasım 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder