12 Ocak 2013 Cumartesi

Ömer Çelik’e Cevap

Ömer Çelik’e Cevap

Çok değerli vekilimiz Ömer Çelik (!) bizleri bir konuda uyarmakta.
Aslında yedirememiş bazı şeyleri kendine. Yazdıklarından öyle anlaşılıyor. Dün Chp’nin Başbakan Erdoğan hakkında verdiği gensoru önergesini yedirememiş. Twitter hesabından yediremediklerini yazdı bizlere.

Başbakan Erdoğan’ın Almanya’ya hareket ettiği gün Chp’nin Başbakan hakkında gensoru vermesi doğru değişmiş. Hatta bu zamanlama üzerine, durup bir düşünülmesi gerekirmiş.

Gerçi Başbakan’ın da hakkında verilen gensoruyu soran gazetecilere cevap olarak kale almaz bir tavır takınmasından sonra Ömer Çelik’in bunları söylemesi az bile.

Bir Başbakan nasıl olur da hakkında verilen gensoruyu önemli görmez. Ve iktidar partisi vekili nasıl olur da gensoruyu yanıtlamaktan kaçıp kıvırmayı seçer.

Gelelim gensoruya. Chp’nin Başbakan hakkında verdiği gensoru Alman Vakıfları üzerine. Bundan kısa bir süre önce Başbakan Erdoğan Chp’li vekillerin dolaylı olarak Alman Vakıfları üzerinden Pkk’ya para aktardığını açıklamıştı. Aslı olmayan bir iddia, gündemi değiştirmekten, çamur atmaktan öteye geçemedi. Hatta Akp’li belediyelerin de o bahsi geçen Alman Vakıfları ile çalıştıkları ortaya çıkınca konu Akp’lilerce kapatıldı.

Gün geldi Chp son derece haklı olarak hakkında çıkan çok ağır ithamlar üzerine Başbakan Erdoğan hakkında gensoru verdi.  Chp gensoruda son derece haklı çünkü iddia basit değil. Pkk’ya para aktarma. Böylesine bir iddianın üzerlerinde kalmaması için her yolu denemeleri oldukça normal.

Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyareti öncesinde Chp’nin Başbakan Erdoğan hakkında gensoru vermesinin altında bir şeyler aramak yerine haklı mücadelelerini görmeliyiz.

Ömer Çelik’e sorumdur; aslı astarı bulunmayan ve kendi partisinin içinde de o vakıflarla çalıştıkları ortaya çıkan Alman Vakıfları iddiasını ortaya atıp gerisini getirmemek hangi Başbakanlık vasıfları içinde kabul görülür ki?

Can Poyraz / kemalistgenclik.com / 2 Kasım 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder