12 Ocak 2013 Cumartesi

Sanatçı Duruşu Değil Soyunuşu

Sanatçı Duruşu Değil Soyunuşu

Panpiş, ciciş derken furyaya yeni bir üye eklendi. Doğuş. Ülkenin sanatçıları önemli derler ya. İşte o bir gerçek. Ülkenin sanatçıları ülkenin durumu hakkında çok güzel bilgi verir insana.

Hilal Cebeci, Esra-Ceyda kardeşlerden sonra bizim Doğuş da Twitter’a çıplak fotoğrafını koymuş.  Öncelikle kendisini bu akıllı hareketinden dolayı tebrik ediyorum. Dünyadaki meslektaşlarını örnek almış ve o fotoğrafını, arkadaşları ile doğruluk mu, cesaret mi oynarken cesareti seçtiğinde çektiği fotoğrafı internete koymuş. Fotoğraf o kadar masumane ki oyunun sonunun nerelere varabileceğini kestiremiyoruz.

Örnek sanatçımız Doğuş akıllıca davranmış, gündemde yeniden doğmuştur. Kısa bir süre önce de gündemde doğmayı denemiş ama başaramamıştır. Anlaşılan bu sefer yeniden doğmanın anca anadan üryan olacağını akıl edebilmiştir.

Katıldığı bir programda ‘’Keşke şeriat çıksa, hayatımızda çok şey değişebilirdi’’ diyen Doğuş istenilen doğuşu yapamayıp konuşulmayınca eline saksı almış anadan üryan doğmuştur.

O fotoğrafı çektikleri gün oynadıkları oyunda doğruluğu seçseydi bahsedeceği ‘’şeriat isteği’’ cesaret’i seçtiğinde verdiği pozda, saksı tutacak bir yer bırakmazdı o mutlu mutlu sırıttığı fotoğraftan sonra. Özgürsün dimi Doğuş? Hem de sonuna kadar. Kıymetini bilsen birde.

Bir yanda yoksulluk, zulüm, haksızlığın kol gezdiği ülkede diğer yandan lümpen yaşanan hayatlar. Eh dedik ya bir ülkenin sanatçıları öncüdür diye. Böyle güzide sanatçılarımızın olduğu bir ülke de, böyle güzel bir ülke işte…

Can Poyraz / kemalistgenclik.com / 18 Kasım 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder