12 Ocak 2013 Cumartesi

"Terör örgütü görevini yapıyor…’’ Ve medya da


"Terör örgütü görevini yapıyor…’’ Ve medya da

Siirt Pervari ilçesinde düzenlenen ve 5 askerimizin şehit düşmesine neden olan saldırı sonrasında, Amerika’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan olayla ilgili ilk açıklama geldi.

''Maalesef terör örgütü vahşetini devam ettiriyor. Ben size ikide bir bu tür değerlendirmeleri yapmayı da doğru bulmuyorum. Tabii o görevini yapıyor, biz de bunun karşısında görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Üzerinde yoğun bir şekilde duruyoruz. Arkadaşlardan detayları henüz almadım. Türkiye'ye döndükten sonra değerlendirmelerimizi yapıp ona göre adımlarımızı atacağız''

Başbakan’ın hazırlıksız yaptığı açıklamalarda nasılda manasız ve acı gaflarda bulunduğuna defalarca şahit olduk. İşte bugün 5 şehidimizin ardından yaptığı açıklamada bunlardan sonuncusu.

Bir başbakan, ‘’size ikide bir bu tür değerlendirmeleri yapmayı da doğru bulmuyorum’’, ‘’ Tabii o görevini yapıyor’’ gibi cümleler nasıl kurabilir?

Başbakan Erdoğan bu açıklamayı yaptığı sırada manşetlerden; ‘’Terör örgütü görevini yapıyor’’ ifadesi geçmiş ve açıklama yer almıştı. Çok değil birkaç dakika sonra ‘’Tabii o görevini yapıyor’’ ifadesi manşetlerden inip haberin detaylarına düştü.

Bir ülkeyi liderler kadar basın da yönetir. İşte bu gerçeğin ülkemizdeki diktasına bir kez daha şahit olduk. Dakikalar içinde manşet olabilecek türden vahim açıklama, haber detayına kadar indi. Çok okumayan milletim manşetlere şöyle bir göz atarken bu ifadeyi göremeyecek ve bu ifadeye verdiğimiz tepkiler havada kalacak ne yazık ki.

Yıllardan beri Akp karşıtı medyaya karşı mücadele propagandası yapılsa da aslında Akp karşıtı medyanın da kalmadığını biliyorduk. Gece gece ise bir kez daha şahit olduk.


''Pkk görevini yapıyor'' diyen Erdoğan'dan sonra, bende diyorum ki; ''medya da görevini layıkıyla yapıyor''…
Halka istenileni servis eden medya yok olmaya mahkumdur.

Can Poyraz / kemalistgenclik.com / 29 Eylül 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder