12 Ocak 2013 Cumartesi

Ülke Olarak Alışık Olmadığımız…

Ülke Olarak Alışık Olmadığımız…

Haber değeri taşımayan bir haber Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşinin bir inşaatta bekçilik yapıyor olması.

Ülke olarak pek alışık olmadığımız bir manzara. Değil inşaatta çalışmak normal bir meslekte orta üstü bir maaşla çalışıyor olsa bile bizim için fazla siyasilerimizin birinci dereceden akrabalarının devlet çatısı altında çalışmıyor olmaları.

Bıraktım siyasi parti liderlerini, bakanları, müsteşarları sıradan bir vekilin, danışmanın bile akrabaları devleti sömürebiliyorken bu haber bana bize fazlasıyla büyük geldi.

Biz ki birinci, ikinci, üçüncü dereceden akrabaları devlete kapak attıran siyasilere alışmışken, Başbakan’ın oğlunun gemiciğini, Bakan oğullarının 500 dairesini, Cumhurbaşkanı oğlunun milyon liralık şirkete sahip olmasını ve nicelerini bilir ve doğal karşılarken Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşinin inşaatta bekçilik yapıyor olmasını takdir etmeyiz elbet. Hatta bu gerçek çok çabuk unutulur gider.

Alın terinin kutsallığını siyasilerimiz için unutan bizler, Kemal KIlıçdaroğlu’nu kardeşine kol kanat germedi diye yadırgayıp; “ailesine bile faydası olmayan adamdan ülkeye mi fayda gelir” şeklinde yorumlayıp bir de yadırgarsak eğer şaşmamalı.

Haber değeri olmayan bir haberdi işte kardeş Kılıçdroğlu’nun inşaatta bekçi olarak çalışması.

Can Poyraz / kemalistgenclik.org / 10 Ocak 2013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder