2 Şubat 2014 Pazar

Erdoğan'nın Cuması

Erdoğan'nın Cuması

Bu fotoğrafı hatırlarsınız. Geçtiğimiz Cuma günü Cuma namazını kılmak için camiye giden Başbakan Erdoğan’dan. Ulusal basın fotoğrafla beraber haberi şöyle sundu; ”Başbakan Erdoğan geç geldiği Cuma'ya namazını cami girişinde kıldı”

İşte dananın kuyruğu da tam burada kopuyor. Ulusal basın Erdoğan’ın Cuma namazını resmen bir seçim propagandasına çeviriyor. Halk üzerinde “namaz kılan Başbakan” imajı yaratmanın yanı sıra, kapıda namaz kılmasını da ön plana çıkartıp “halkın adamı” vurgusu yapıyor.

Peki ya Erdoğan’ın son cuma namazındaki bu fotoğraf ne kadar gerçekçi?

Aslında inanabilirdik basının yönlendirmelerine, tabi inanmıyorsak sebebi var.

Erdoğan’ın Başbakanlığı süresince yetişemediği cumalar için namazı beklettiği, tepki gösteren halkın camiden çıkarıldığı bir rivayet değil ulusal basında yer tutamayan haber.

Yüzlerce koruma ile halkın arasına katılan Erdoğan’ın koruma ordusu halk tarafından oldukça tepki çekmektedir. Cuma namazlarında kapıda, ayakkabılarının başında nöbet tutan korumalar, caminin içerisine girenlerin üzerlerinin aranması…

11 yıllık başbakanlığı süresince her Cuma incelendiğinde son Cuma yapılanın şov, servis edilen ise seçim yönlendirmesi olduğu aşikârdır.

Can Poyraz / @canpoyraz / 29 Ekim 2013

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder